Aktualności Pierwsza DrużynaPierwsza drużynaPierwsza sparingowa porażka

16 lutego 2022

Po dwóch zwycięstwach i trzech remisach ponieśliśmy pierwszą porażkę w okresie przygotowawczym. W Chorzowie przegraliśmy 2:3 z drugoligowym Ruchem Chorzów, choć jeszcze w 80 minucie prowadziliśmy 2:0

Udokumentowaniem dobrej gry w pierwszej połowie było gol – pierwszy w barwach naszego zespołu – Michała Gałeckiego, który w 11 minucie precyzyjną „główką” z bliska sfinalizował dogranie z prawej strony od Olafa Nowaka.

Po przerwie nowotarżanie z początku umiejętnie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, a w 67 minucie podwyższyli prowadzenie. Po kontrataku, Patryk Serafin zagrał prostopadle do Damiana Lepiarza, który wygrał pojedynek 1 na 1 z bramkarzem Ruchu.

W ostatnich 10 minutach mecz wymknął się totalnie spod kontroli naszego zespołu. W 81 minucie gospodarze zdobyli gola kontaktowego po trafieniu bezpośrednio z rzutu wolnego Michała Mokrzyckiego. W 83 minucie niefrasobliwość przy wyjściu z własnego pola karnego kosztowała Podhale utratę drugiego gola, autorstwa Jakuba Malca. Z kolei w 86 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę numer trzy dla Ruch zamienił Łukasz Janoszka.

Ruch Chorzów – NKP Podhale Nowy Targ 3:2(0:1)

Bramka: 0:1 Gałecki 11, 0:2 Lepiarz 67, 1:2 Mokrzycki 81, 2:2 Malec 83, 3:2 Janoszka 86

Podhale: Maciej Styrczula (46 Jakub Szymajda) – Mateusz Broda, Patryk Kapuściński (46 Łukasz Furtak), Piotr Pierzchała – Jakub Kowalski (61 Wiktor Żołądź), Przemysław Lech, Michał Gałecki, Patryk Serafin (75 Michał Sobek), Adrian Rakowski (68 Mikołaj Styrczula) – Paskal Zgierski (46 Adrian Szynka), Olaf Nowak (60 Damian Lepiarz).