Akademia NKPAktualności Pierwsza DrużynaPierwsza drużynaSMSPiłka nożna LMJ. Ta ostatnia akcja…

8 marca 2022

W swoim debiucie w rozgrywkach grupy D Makroregionalnej Ligi Juniorów piłkarze Podhala Nowy Targ na własnym boisku pokonali – rzutem na taśmę – 2:1 Motor Lublin.

Pierwsze minuty dla gospodarzy. Już w 2 minucie po zagraniu Kaima na 10 metr przed bramkę Motoru, Ustupski nie trafił w piłkę. Za moment po krótko rozegranym rzucie rożnym, w pole karne gości dogrywał Sobek, główkował Hajdara, ale w środek bramki. W 13 min po raz pierwszy groźnie było pod bramką Podhala. Nieznacznie z dystansu chybił Pytka. Po chwili akcja przeniosła się na drugą stronę boiska, gdzie po akcji z Kaimem, świetną okazję miał Sobek. Uderzając 10 metra trafił jednak wprost w bramkarza Motoru. W 28 minucie świetnie interweniował Rędzio, po kolejnym strzale z dystansu Pytki. W 37 minucie po uderzeniu Ustupskiego i rykoszecie od jednego z graczy Motoru piłka zatrzymała się na poprzeczce. W 39 min miała miejsca akcja, która dała Podhalu prowadzenie do przerwy. Bodziuch spod własnej bramki zagrał piłkę na środek boiska do Sobka, ten wygrał pojedynek z jednym z rywali, odegrał na prawą stronę do Szczepańskiego, który wbiegł w „szesnastkę” oddał precyzyjny, płaski strzał w tzw. dalszy róg bramki.

Zaraz na początku drugiej połowy niezłą okazję na podwyższenie prowadzenia miał Ustupski, który jednak pogubił się w polu karnym Motoru i został zblokowany przez obrońców. Za to w 53 min przyjezdni doprowadzili do wyrównania, po tym jak do zagranej wzdłuż linii bramkowej piłki, nogę z najbliższej odległości dołożył Tomasz Lemiecha. W 75 minucie Podhale od utraty drugiego gola uratował Rędzio, który w ostatniej chwili wygarnął piłkę spod nóg Wójtowicza. Bramkarz Podhala w tej sytuacji nabawił się jednak kontuzji, która wykluczyła go z dalszego udziału w tym spotkaniu. W 90 minucie znakomitą okazję zaprzepaścił Wojciech Wydra, który po zagraniu z lewej strony w pole karne gości przez Styrenczak będąc tuż przed bramką nie sięgnął piłki. Napastnik Podhala zrehabilitował się za tą sytuację w 7 minucie doliczonego czasu gry, kiedy – po rzucie wolnym – w dużym zamieszaniu, wepchnął piłkę do bramki dając tym samym wygraną swojej drużynie!

NKP Podhale Nowy Targ – Motor Lublin 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Szczepański 39, 1:1 Lemiecha 53, 2:1 Wydra 90+7.

Podhale: Rędzio (78 Dunaj) – Hajdara, Twaróg, Bodziuch, Kędziora, Szczepański (65 Burnat), Sobek (86 Wojas), Kaim (58 Paniak), Ustupski (68 Zubrzycki), Styrenczak, Krzyżak (70 Wydra).

Motor: Maziarz – Łopuszyński (58 Skowronek), Wójtowicz (85 Marzeda), Wędrocha, Gierała, Jan Wójcik (73 Nasalski), Jakub Wójcik (67 Tracz), Węgrzyn, Lemiecha, Pytka, Rogala (67 Kukulski)

Sędziowali: Rafał Arendarczyk oraz Kamil Fudro, Mariusz Zoń.

O Klubie

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

 

 

 

 

Aktualności

Media Społecznościowe

NKP Podhale Nowy Targ

nkppodhale

NKP Podhale TV

 

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 920 252

e-mail: media@nkp.podhale.pl
tel.: 607 600 291

godziny otwarcia biura:

poniedziałek – piątek   8:00-14:00

kierownik pierwszej drużyny:
Adam Gubała

© Copyright NKP Podhale