Pierwsza drużynaPorażka w Chełmie

3 czerwca 2023

W meczy 32 kolejki przegrywamy wyjazdowe spotkanie z Chełmianką Chełm.

Początek nie zwiastował problemów. Podhale objęło prowadzenie w 19-nastej minucie. Po szybko rozegranym rzucie wolnym w okolicach środka boiska piłka trafiła do Marcina Michoty, który z rogu „szesnastki” przelobował wysuniętego z bramki Sebastiana Ciolka. Co ciekawe Michoty w tym meczu miało zabraknąć z powodu nadmiaru żółtych kartek. W tygodniu władze Podhala odwołały się  od kartki jaką gracz ten zobaczył w meczu z Unią Tarnów i WG przychylnie rozpatrzył tę prośbę, dzięki czemu Michota był do dyspozycji trenera Szymona Szydełko.

W 25 min. nowotarżanie ponownie trafili do bramki gospodarzy. Konkretnie uczynił to – po dośrodkowaniu z rzutu wolnego – Filip Karmański, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej. Po chwili akcja przeniosła się w pole karne Podhala i po główce Jakuba Knapa świetną interwencją popisał się wracający do składu Podhala po długiej kontuzji Maciej Styrczula.

W 31 minucie Chełmianka wyrównała. Paweł Pedrun zagrał na 5 metr przed bramkę Podhala, tam piłka rykoszetem odbiła się od jednego z zawodników i między nogami Styrczuli wtoczyła się do bramki. Interweniował jeszcze Michota, ale sędzia boczny – przy głośnym sprzeciwie nowotarżan –  zasygnalizował, że futbolówka minęła  linię bramkową.

Blisko odzyskania prowadzenia nowotarżanie byli w ostatniej akcji pierwszej połowy. Po strzale z rzutu wolnego Hubera Antkowiaka, kapitalnie  interweniował jednak Ciolek.

Bramkarz Chełmianki popisał się także refleksem w pierwszej minucie drugiej połowy, gdy w ostatniej chwili „zdjął” piłkę z nogi Antkowiaka. Po chwili okazję miał Grzegorz Płatek, ale będąc tuż przed bramką nie trafił w piłkę po zagraniu od Bartosza Żurka. Te niewykorzystane okazje szybko się zemściły. W 54 minucie Chełmianka objęła prowadzenie po tym jak Styrczula nie poradził sobie z uderzeniem z 30 metra bezpośrednio z rzutu wolnego Krystiana Wójcika.

W kolejnych fragmentach Chełmianka starła się już kontrolować wydarzenia na boisku i była w tym na tyle skuteczna, że nowotarżanie mieli olbrzymie problemy by stworzyć jakiekolwiek zagrożenie pod bramką Ciolka.

 

Chełmianka Chełm – NKP Podhale Nowy Targ 2:1 (1:1)

0:1 Michota 19, 1:1 Chmelenko – samobójcza 31, 2:1 Wójcik 54,

Chełmianka: Ciolek – Perdun, Futa, Bednar (73 Kulynych) , Bobrov – Stępień, Wójcik, Szwed, Nowak, Knap (82 Gierałd) – Marchuk (82 Myśliwiecki)

Podhale: Mac. Styrczula – Żołądź (69 Burzyński), Chmelenko, Hajdara (76 Burnat) – Michota, Bezpalec, Karmański, Żurek, Szczepański (69 Ustupski)– Antkowiak, Płatek.

Sędziował Sebastian Godek z Rzeszowa

Żółte kartki: Szwed, Marczuk – Żurek, Szczepański, Karmański

O Klubie

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

 

 

 

 

Aktualności

Media Społecznościowe

    nkppodhalenowytarg

   nkppodhale

   nkppodhaletv

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 922 015

e-mail: media@nkp.podhale.pl
tel.: 607 600 291

godziny otwarcia biura:

poniedziałek – piątek   8:00-14:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak

© Copyright NKP Podhale