Aktualności Pierwsza DrużynaPierwsza drużynaPrzed Podhalem pucharowe starcie z drużyną Franciszka Smudy

24 maja 2022

Stawką środowego starcia piłkarze Podhala Nowy Targ z Wieczystą Kraków (początek godzina 17.30) będzie awans do finału Pucharu Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Nowotarżanie do tego meczu przystąpią w nie najlepszych nastrojach, w które wprawiła ich sobotnia ligowa porażka z Siarką Tarnobrzeg (0:2). Ta przegrana przekreśliła bowiem definitywnie szansę awansu nowotarżan do II ligi, co też było celem numer 1 w tym sezonie.

Tego co było już nie zmienimy. Teraz musimy przewartościować nasze cele i zrobić wszystko by uratować jeszcze ten sezon. A na pewno wygrana nad Wieczystą i późniejsze ewentualne zwycięstwo w finale w jakimś stopniu o osłodzi nam niepowodzenie w lidze – podkreśla szkoleniowiec Podhala Szymon Grabowski.

Z racji tego, że Wieczysta na co dzień rywalizuje na niższym poziomie rozgrywkowym, to ona jest gospodarzem środowego starcia. Faworyta tego spotkania trudno jednak wskazać. O polityce kadrowej klubu z Wieczystej głośno jest w całej Polsce. Skład wypełniony jest graczami o bogatej ligowej przeszłości naznaczonej sukcesami dużego kalibru.

Oczywiście nazwiska jakie są w składzie Wieczystej mogą robić wrażenie, ale my koncentrujemy się na siebie, na swojej pracy jaką w tym meczu musimy wykonać aby osiągnąć sukces. Ważne by dobrze wejść w to spotkanie i dobrze w nim funkcjonować od pierwszej do ostatniej minuty – uważa opiekun Podhala.

Na przestrzeni ostatnich 2 lata oba te zespoły w rozgrywkach pucharowych na szczeblu MZPN spotykały się ze sobą dwukrotnie. W lipcu 2020 roku w meczu finałowym Podhale na stadionie w Kalwarii Zebrzydowskiej pokonało Wieczystą w rzutach karnych (regulaminowy czas gry zakończył się remisem 1:1). W kolejnej edycji do bezpośredniego starcia tych zespołów doszło już w 1/8. Wtedy Wieczysta wzięła rewanż i zwyciężyła 3:1.

Jeszcze w lipcu ubiegłego roku, tuż przed startem sezonu ligowego drużyny te spotkały się w meczu sparingowym. Z niego zwycięsko wyszła także drużyna Wieczystej (2:1)

Kadra zespołu z Nowego Targu na środowe spotkanie powinna być zbliżona do tej jaką trener Grabowski dysponował w sobotnim meczu w Tarnobrzegu. Wypadł z niej jedynie Mateusz Broda, który dołączył do listy zawodników kontuzjowanych.

Fot. kswieczysta.com

 

O Klubie

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

 

 

 

 

Aktualności

Media Społecznościowe

NKP Podhale Nowy Targ

nkppodhale

NKP Podhale TV

 

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 920 252

e-mail: media@nkp.podhale.pl
tel.: 607 600 291

godziny otwarcia biura:

poniedziałek – piątek   8:00-14:00

kierownik pierwszej drużyny:
Adam Gubała

© Copyright NKP Podhale