Akademia NKPPrzedstawiciele Akademii Podhala odbyli staż w Widzewie Łódź

3 kwietnia 2023

W dniach 28-31 marca dyrektor Akademii Podhala Rafał Rajzer oraz koordynator do spraw organizacyjnych Akademii Natalia Bosak przebywali na stażu w klubie ekstraklasowym Widzew Łódź.

W ciągu tych czterech dni dzięki uprzejmości dyrektora ds. rozwoju sportu w Widzewie Macieja Szymańskiego mogli przyglądać się pracy w Akademii, a także uczestniczyli w treningach pierwszego zespołu prowadzonego przez trenerów Janusza Niedźwiedzia i Marcina Zubka

Plan stażu zakładał możliwość zapoznania się z metodologią pracy w akademii oraz szeroką rozumianą organizację klubu. W każdym dniu oprócz obserwacji treningów odbywały się spotkania z osobami odpowiedzialnymi za poszczególne działy w klubie.

Nasi przedstawiciele mieli możliwość spotkań z dyrektorem ds. rozwoju sportu Maciejem Szymańskim,  dyrektorem ds. organizacyjnych Wiktorem Kopczyńskim, koordynatorem szkolenia Młodego Widzewa Adamem Wojtczakiem oraz koordynatorem klubów partnerskich Bartoszem Kwiatkowskim.

Na wstępie chciałem jeszcze raz podziękować Maciejowi Szymańskiemu i Marcinowi Zubkowi za tą możliwość. Otwartość ludzi z pionu organizacyjnego oraz sztabów trenerskich z którymi mogliśmy wymienić doświadczenia była naprawdę niesamowita. Cieszy fakt że konfrontując nasze doświadczenia mamy podobne spojrzenie na piłkę i to jak proces treningowy powinien przebiegać – podkreśla dyrektor AP Podhale Rafał Rajzer.

Skala jakości pracy jaka prezentują osoby koordynujące i dbające o zarządzanie w Akademii Widzewa jest imponująca. Ja wynoszę z tego miejsca ogrom wiedzy pod kątem administracji klubu, projektów partnerskich i marketingu oraz wielu aspektów dotyczących organizacji i struktur treningu drużyn młodzieżowych i drużyn seniorskich. Jeszcze raz chce podkreślić wdzięczność wobec trenera Marcina Zubka, który dla mnie jest niekwestionowanym wzorem determinacji i profesjonalizmu. Przejście „śladami” ścieżki jego dotychczasowej kariery jest dla mnie osobista refleksja i spełnieniem pewnego rodzaju celu. Chylę czoła również przed dyrektorem Akademii Widzewa za czas i zaangażowanie, którym obdarzył nas w ciągu tego stażu i jakości organizacji każdej najmniejszej struktury w jaka dał nam możliwość zaglądnąć. Na końcu wyrazy uznania wobec pana prezesa naszego klubu Michała Rubisia, bez którego nie udałoby się zorganizować tego pobytu – podsumowała staż, kierownik ds. administracyjnych w AP Podhale Natalia Bosak.

O Klubie

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

 

 

 

 

Media Społecznościowe

    nkppodhalenowytarg

   nkppodhale

   nkppodhaletv

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 922 015

e-mail: media@nkp.podhale.pl
tel.: 607 600 291

godziny otwarcia biura:

poniedziałek – piątek   8:00-14:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak

© Copyright NKP Podhale