Aktualności Pierwsza DrużynaPierwsza drużynaPuchar Podhala. Dwucyfrowa wygrana

28 września 2022

Orkan Raba Wyżna – NKP Podhale Nowy Targ 1:10 (1:4)

0:1 Antkowiak 6, 0:2 Majeran 12, 1:2 Worwa 15, 1:3 Rakowski 41, 1:4 Ligienza 42, 1:5 Burnat 52, 1:6 Płatek 62, 1:7 Szczepański 74, 1:8 Burnat 83, 1:9 Szynka 86, 1:10 Zgierski 90.

Orkan: T. Szklarz – Świder (60 Sawina), Kois (70 Pałasz), Możdżeń, Kasiniak (46 Lenart), Saleh, Worwa, Skawski, Polak, Trybuła (80 Gromczak), Filipek (80 Firek.

Podhale: Szymajda – Bodziuch, Mazurek (46 Szczepański), Żołądź – Cuber, Ligienza (46 Kędziora), Rakowski (46 Płatek), Żurek (46 Burnat), Majeran – Antkowiak (46 Szynka), Zgierski.

Sędziował Mateusz Firek. Żółta kartka: Zgierski.

W 6 minucie wynik meczu otworzył po dograniu z bocznego sektora boiska na środek pola karnego Hubert Antkowiak. W 12 minucie z 18 metra precyzyjnie przymierzył Szymon Majeran. W 15 minucie chwile radości mieli rabianie. Po kontrataku Patrick Filipek prostopadłym podaniem uruchomił Piotra Worwę na ten wygrał pojedynek 1 na 1 z Jakubem Szymajdą. Za moment świetną okazję na to by doprowadzić do remisu miał Filipek, ale tym razem górą był bramkarz Podhala. Na kolejnego gola czekaliśmy do 41 minuty. Wtedy na 1:3 – po rzucie rożnym – podwyższył Adrian Rakowski. Chwile po wznowieniu gry ze środka boiska, nowotarżanie skutecznie skontrowali gospodarzy i Adrian Ligienza zakończył strzelanie goli do przerwy.

Po zmianie stron Podhale konsekwentnie punktowało przeciwnika. W 52 minucie dynamiczną akcję na lewym skrzydle Grzegorza Płatka, sfinalizował Jakub Burnat. W 62 min Płatek sam wpisał się na listę strzelców. W 74 minucie z kolei kolejne dośrodkowaniu Majerana z lewej strony trafiło przed bramkę do Jakuba Szczepańskiego. Pierwszy jego strzał Tomasz Szklarz obronił, ale przy dobitce był już bez szans. W 83 minucie dublet ustrzelił Burnat. W 86 minucie z kolei efektownym lobem popisał się Adrian Szynka, a dwucyfrową wygraną Podhala przypieczętował Paskal Zgierski.

Chcieliśmy odreagować sobotnie niepowodzenie w lidze. To się udało. Spełniliśmy swój obowiązek jakim był awans do finału – ocenił trener Podhala, Grzegorz Hajnos.

W finale rywalem naszego zespołu będzie Jarmuta Szczawnica.