Akademia NKPRLM. Remis jak porażka

24 października 2023

W przedostatnim meczu rozgrywek Regionalnej Lidze Młodzika nasz zespół zremisował 2:2 z drużyną Masterkids, co ostatecznie przekreśliło szansę podopiecznych Sebastiana Świerzbińskiego na zwycięstwo w rozgrywkach i awnas do ligi wojewódzkiej. 

Masterkids Skawa – Podhale Nowy Targ 2:2 (2:1)
Bramki dla Podhala: Pałasz x2.
Podhale: Dyrda , Kabza Jarosz , Dyka , Goldyn Gąsienica-Ciaptak , Dolata , Warzecha , Pałasz oraz Nykaza , Potoczak , Jankowski , Lipkowski , Magiera , Kowalczyk.

Mecz w Spytkowicach można powiedzieć że dwóch najlepszych druzyn o awans do II ligi wojewódzkiej. Szkoda ze taka formuła jedno rundowa powoduje że losowanie decyduje o tym czy grasz taki mecz u siebie czy na wyjeździe. My po dość dziwnym losowaniu zagraliśmy 7 meczy na wyjeździe i tylko 4 u siebie. ! Nie zmienia to faktu, że wchodzimy zdecydowanie lepiej w ten mecz i w 40 sekundzie (!) prowadzimy 1:0 po bramce Pałasza.Otwarcie od bramki 3 podania i Patryk sam na sam mija bramkarza i  strzela do pustej bramki. To chyba przyszło za łatwo bo już w 3 minucie tracimy bramkę po bardzo dobrej akcji indywidualnej zawodnika gosci. Mecz wyrównany jednak z naszej strony można było zaobserwować więcej płynności w grze . Nie procentuje to bramką,  na domiar złego tracimy gola po rzucie rożnym i przypadkowym trafieniu . Szkoda, ale ruszamy do odrobienia strat. Po kapitalnej akcji zespolowej Warzecha znajduje się sam na sam z bramkarzem, jednak nie zamienia tego na gola. W przerwie podejmujemy ryzyko bo tylko 3 punkty dają nam awans. Po przerwie przez 15 min dominujemy i stwarzamy 4 bardzo dobre sytuacje z czego Pałasz strzela na 2:2. Szkoda niewykorzystanych sytuacji bo z minuty na minutę otwieramy się i gospodarze nas kilka razy kontrują gdzie dwa razy poprzeczka nas ratuje . Niestety zabrakło czasu na zwycięska bramkę. Trzeba przyznać że był to naprawdę ciekawy mecz jak na poziom Młodzika. Niestety dla nas remis nic nie daje bo wpadka w Limanowej (2:4) przekreśla nam grę w lidze wojewódzkiej. Ta runda była bardzo dobrą lekcją na przyszłość. Pod koniec rundy wygladaliśmy bardzo mocno. Jeżeli tak chłopcy będą się rozwijać to myślę, że będzie pociecha z nich w przyszłości. Widać mocne zżycie miedzy sobą. Zostaje nam ciężko przepracować zimę – ocenił trener Świerzbiński

O Klubie

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

 

 

 

 

Media Społecznościowe

    nkppodhalenowytarg

   nkppodhale

   nkppodhaletv

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 922 015

e-mail: media@nkp.podhale.pl
tel.: 607 600 291

godziny otwarcia biura:

poniedziałek – piątek   8:00-14:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak

© Copyright NKP Podhale