Akademia NKPRocznik 2012 wziął udział w turnieju Cutline Cup

20 marca 2023

Rocznik 2012 w liczbie 20 zawodników i 2 trenerów w miniony weekend uczestniczył w dwudniowym Turnieju Cutline w Szalowa Sport Arena

Relacja trenera Krzysztofa Leśniakiewicza

Bardziej była to wyprawa integracyjna dla chłopaków. Aspekty sportowe miały dla nas tutaj drugoplanową rolę. Byliśmy najliczniejszym zespołem w rozgrywkach. Graliśmy w formule 8+1.
W pierwszym dniu wygraliśmy 1 spotkanie, 1 zremisowaliśmy, 3 przegraliśmy i zajęliśmy finalnie 4 miejsce w grupie.

Chłopcy bardziej przejęci byli wyjazdem i noclegami oraz atrakcjami niż grą w piłkę nożną. Niemniej dobrze wyglądaliśmy zdobywając przestrzeń w ataku oraz podejmując wiele wygranych pojedynków 1 na 1. Niestety decyzyjność i finalizacja zawodziły niemiłosiernie.

Po sobotnich rozgrywkach udaliśmy się na niezapomnianą lekcje historii do Zamku Stara Baśń Grybów – gdzie mieliśmy między innymi możliwość spróbowania swoich sił w turnieju konnym na kopie. Spotkaliśmy też prawdziwą “wiedźmę”, której zespół nie oszczędził.

Dziękujemy właścicielom za udostępnienie obiektu poza sezonem i godzinami otwarcia oraz za tematyczne wykłady. Historie wyniesione z zamku “dość długo nie pozwoliły zasnąć zawodnikom. Niejeden z nich pobił rekord szybkości na dystansie – pokój-drzwi -korytarz.

W drugim dniu uczestniczyliśmy w rozgrywkach grupy Srebrnej gdzie odnieśliśmy 2 zwycięstwa, 2 razy zremisowaliśmy, jeden raz uznaliśmy wyższość rywali. W porównaniu do soboty szybciej graliśmy piłką oraz zdobywaliśmy przestrzeń do przodu dzięki częstej zmianie centrum gry w boczne strefy zakończone prostopadłym podaniem – z finalizacja było już tutaj różnie. Kilka akcji naprawdę mogło się podobać.

W ciągu 2 dni rozegraliśmy 10 spotkań z takimi zespołami jak: Motor Lublin, Biegoniczanka Nowy Sącz, AP Sanok, AP GOAL Nowy Sącz, UKS6 Jasło, Mineralni Krynica Zdrój, Dunajec Nowy Sącz, Progres Andrychów, Champions Brzesko, Beskidzka AP

Podsumowując jesteśmy razem z trenerem Mateuszem bardzo zadowoleni z naszych zawodników zarówno pod względem zachowania podczas wyjazdy jak i pracy na treningach która podczas takich Turniejów przynosi małymi krokami coraz lepsze efekty.

Dziękujemy również za możliwość rozegrania turnieju w nowych kompletach meczowych ufundowanych przez firmy: PAJ-CAR Grzegorz Pajerski, Salon Fryzjerski “NATIS Natalia Potoczak oraz Firma Paweł Żółtek.

O Klubie

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

 

 

 

 

Media Społecznościowe

    nkppodhalenowytarg

   nkppodhale

   nkppodhaletv

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 922 015

e-mail: media@nkp.podhale.pl
tel.: 607 600 291

godziny otwarcia biura:

poniedziałek – piątek   8:00-14:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak

© Copyright NKP Podhale