Akademia NKPRocznik 2014 zajął 2. miejsce w Turnieju Smoka w Krakowie

2 grudnia 2024

W sobotę i niedzielę drużyna rocznika 2014 wystartowała w Turnieju Smoka w Krakowie, rozgrywanym na hali Orła Piaski Wielkie.

Zespół przystąpił do rywalizacji jako jeden z faworytów – co, jak przyznał trener Sebastian Świerzbiński, było nowym doświadczeniem:

Wyruszyliśmy po nowe doświadczenia, a przede wszystkim nasze ostatnie wyniki sprawiły, że startowaliśmy jako faworyci do wygrania turnieju. Było to dla nas coś nowego – inny rodzaj rywalizacji. W pierwszy dzień można powiedzieć, że realizowaliśmy wszystko w 100%. Rozegraliśmy 5 meczów i zajęliśmy pierwsze miejsce, awansując do Ligi Mistrzów. W niedzielę również zaczęliśmy bardzo mocno, ale jeden błąd i porażka w meczu z gospodarzami turnieju zaważyły, że zajęliśmy ostatecznie 2. miejsce. Patrząc przez pryzmat wyniku, mamy duży niedosyt, ale sposób naszej gry naprawdę buduje. Szybka aklimatyzacja do gry na hali, współpraca i chemia na boisku i poza nim były na najwyższym poziomie.”

Wyniki naszej drużyny:

Sobota: 9:1 z AP Wierzbowianką,  5:1 z AP Star Starachowice, 3:0 z Orłem Piaski Wielkie, 2:0 z CKS Czeladź,  1:1 z Karpatami Lwów

Niedziela:  5:1 z Karolem Wadowice, 4:0 z Akademią Mistrzów Cracovia, 4:1 z Karpatami Lwów,  0:1 z Orłem Piaski Wielkie,  2:0 z CKS Czeladź

Trener podkreślił, że mimo drugiego miejsca drużyna zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, a gra buduje duże nadzieje na przyszłość. Gratulacje dla gospodarzy – Orła Piaski Wielkie – za zwycięstwo w całym turnieju oraz podziękowania dla wszystkich drużyn za rywalizację w duchu fair play.

Nagrody indywidualne dla naszych zawodników:
MVP turnieju – Alan Świerzbiński
Najlepszy strzelec turnieju – Alan Świerzbiński (13 bramek)
Najlepszy bramkarz turnieju – Franek Wcisło

Na takie nagrody pracuje cały zespół. Te wyróżnienia pokazały, że był to dla nas bardzo udany turniej – podsumował trener Świerzbiński.

Skład: Franciszek Wcisło, Jakub Główka, Leon Gancarczyk , Leon Garb , Alan Świerzbiński , Oliwier Czajkowski , Marcin Pawlikowski , Mikołaj Majewski , Julian Czarnik , Bartłomiej Lewiński,  Wojciech Dyka

Turniej Smoka był doskonałym przygotowaniem do nadchodzącego finału Profbud Cup w Krośnie, gdzie już za tydzień nasza drużyna zmierzy się z najlepszymi akademiami z Polski i Europy.

O Klubie

25 września 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS „Szarotka” i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale utworzono Nowotarski Klub Piłkarski Podhale.
Pierwszym prezesem klubu został
Krzysztof Antos, a obecnie funkcję tą sprawuje Michał Rubiś.

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski Podhale
ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

NIP: 7352796929
REGON: 121029702
KRS: 0000792349

Biuro:

czynne:
poniedziałek – piątek   8:00-14:00

tel. 18 266 52 30
kom. +48 510 922 015
e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl

Natalia Bosak
Koordynator ds. organizacji Akademii Piłkarskiej i Klubu NKP Podhale
e-mail: n.bosak@nkp.podhale.pl

Biuro Prasowe NKP Podhale
kom. +48 607 600 291
e-mail: media@nkp.podhale.pl