< class="bt_bb_headline_tag">Pierwsza drużyna
" subheadline="<span class="btArticleDate">6 marca 2020</span>" font="" font_size="" color_scheme="" color="" align="" url="" target="_self" html_tag="h1" size="large" dash="" el_id="" el_class="" el_style="" ]
20200306174831
Już jutro wznowione zostaną piłkarskie rozgrywki III ligi grupy IV. Nowotarskie Podhale zmierzy się na wyjeździe z KSZO 1929 Ostrowcem Świętokrzyskim. 
W pierwszej rundzie obecnego sezonu Podhale doskonale rozpoczęło zmagania na własnym stadionie – od wygranej z KSZO 1:0. Później jednak zarówno piłkarze NKP, jak i nasi rywale z świętokrzyskiego grali mocno w kratkę. Jak sytuacja ma się obecnie?
Uważam, że KSZO to teraz całkiem inny zespół. Sporo zmian w Ostrowcu zaszło w ostatnim czasie. Trener Marcin Sasal, kilku nowych doświadczonych zawodników z Wojciechem Trochimem na czele, wrócił również do zespołu napastnik Michał Grunt i nowa jakość wpłynęła znacząco na model gry zespołu z KSZO. Mocno opiera się on na atutach ofensywnych, a to wszystko sprawia, że spodziewamy się trudnego spotkania. Tak jak jednak mówiłem wcześniej, nie zamierzamy szukać alibi, chcemy być dobrze przygotowani i realizować nasz plan na to spotkanie – przyznaje trener Podhala, Marcin Zubek. 
Cieszy również fakt, że rozgrywki ruszają już w ten weekend (rozważano bowiem także inaugurację rundy wiosennej 14 marca). Tym bardziej, że kadra Podhala w zdecydowanej większości jest zdrowa i w pełni gotowa.
Każdy z nas czeka na rozpoczęcie rozgrywek, dlatego cieszymy się, że start jest już w ten weekend. Jeśli chodzi o sprawy kadrowe, to na ten moment Michał Danilczyk boryka się z drobnym urazem, ale mamy nadzieję, że do soboty będzie już wszystko dobrze z jego zdrowiem – zdradza nam pierwszy trener Podhala.
Pozostaje więc pytanie: co będzie kluczowe w jutrzejszej potyczce, by tę nową rundę dobrze zainaugurować?
Każdy mecz jest trudny, do każdego trzeba być dobrze przygotowanym. To, co może być dla zawodników lekkim dyskomfortem, to adaptacja po przejściu z boiska sztucznego na naturalne, ale my nie zamierzamy szukać żadnych usprawiedliwień – jasno zaznacza trener Zubek. 
Początek jutrzejszego spotkania o godzinie 14:00 na Miejskim Stadionie Sportowym KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim.

O Klubie

logoNKP-2

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie roku funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 920 252

godziny otwarcia biura: poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki | 10:00-16:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak: 788 586 135

© Copyright NKP Podhale