Pierwsza drużynaPrezes Rubiś: Pieniądze od PZPN to kropla w morzu potrzeb

21 kwietnia 2020
20200421163207

– Jak czytam na jakich warunkach miała by zostać wznowiona ekstraklasa, jakie miałby temu towarzyszyć środki bezpieczeństwa i higieny, to szczerzę wątpię w to by niższe ligi wróciły do gry w tym sezonie – mówi Michał Rubiś, prezes trzecioligowego NKP Podhale Nowy Targ.

Fot. i tekst: Maciej Zubek

Klub – w związku z zaistniałą sytuacją – od kilku tygodni wdraża w życie tzw. plan oszczędnościowy. Pierwszym krokiem było obniżenie kontraktów dla zawodników pierwszej drużyny. Początkowo miało to być 50 procent od kwoty każdego indywidualnego kontraktu, ale ostatecznie zarząd zdecydował, że każdy zawodnik będzie otrzymywał taką samą kwotę.

 Wydaje się nam to sprawiedliwe. Zawodnicy zostali zaznajomieni z aktualną sytuacją finansową, wiedzą czym dysponujemy i co możemy im zaproponować. Wystąpiliśmy do Zakład Ubezpieczeń Społecznych o wsparcie dla zawodników, w związku z brakiem realizacji umów. Czekamy na odpowiedź. Liczę, na wyrozumiałość ze strony zawodników. Jeżeli któryś z nich nie przystanie na naszą propozycję, będziemy musieli rozważyć rozwiązanie kontraktu. Nie ma innego wyjścia. Dziś nie jesteśmy w stanie płacić takich pieniędzy jak do tej pory i nie sądzę by było to możliwe przez dłuższy czas. Powód jest oczywisty: kryzys gospodarczy. Dzisiaj nie potrafię jeszcze powiedzieć o ile mniejsze będą wpływy od naszych dotychczasowych sponsorów, a o pozyskanie nowych będzie szalenie ciężko. Mieliśmy opracowany szczegółowy projekt rozmów z lokalnymi przedsiębiorcami, ale z wiadomych przyczyn na ten moment nie jesteśmy w stanie go wdrożyć – mówi Michał Rubiś.

Kilka dni temu na konto kluby wpłynęła kwota 20 tysięcy złotych od Polskiego Związku Piłki Nożnej, w związku z akcją pomocy polskim klubom uruchomioną przez prezes Zbigniewa Bońka.

– Rozeszła się ona w ciągu kilku godzin. Rozdysponowaliśmy je na bieżące potrzeby zarówno pierwszej drużyny jak i naszych grup młodzieżowych. Bardzo sobie cenimy tę pomoc, ale tak naprawdę to „kropla w morzu” naszych potrzeb – podkreśla Rubiś.

Klub też wciąż czeka na 46 tys. zł z miejskiej dotacji.

 Umowy jeszcze nie podpisaliśmy, bowiem zobowiązani zostaliśmy do przedstawienia dokumentów z korektą kosztorysów, którą dostarczyliśmy do UM – zaznacza prezes NKP Podhale, który jest raczej pesymistą w kwestiach szans na dogranie tego sezonu.

– Jak czytam na jakich warunkach miała by zostać wznowiona ekstraklasa, jakie miałby temu towarzyszyć środki bezpieczeństwa i higieny, to szczerzę wątpię w to by niższe ligi wróciły do gry w tym sezonie. Żaden trzecioligowy klub nie jest w stanie sprostać tym wymaganiom, a nie sądzę by PZPN względem klubów z niższych lig był mnie rygorystyczny, bo niby dlaczego? – uważa prezes NKP Podhale.

Klub to nie tylko pierwsza drużyna, ale też Akademia Piłkarska.

– Na tym polu też jesteśmy bardzo aktywni. Czekamy na finalizację umowy z PZPN odnośnie certyfikacji. Złożony przez nas preliminarz został pozytywnie zweryfikowany i czekamy teraz na opinię MSiT. Wdrażamy w życie treningi on-line. W naszej Szkole Mistrzostw Sportowego trwa nauczanie zdalne. Zawodnicy otrzymują indywidualne rozpiski treningów. Ponadto opracowany został przez naszego psychologa sportowego specjalny przewodnik na czas kwarantanny domowej, a klubowy fizjoterapeuta przygotował serię ćwiczeń korekcyjno-wzmacniających na różne partie mięśniowe. Złożyliśmy też już wniosek na licencję na sezon 2020/2021. Wkrótce zostanie uruchomiona rekrutacja do 1 klasy SMS i 4 klasy Szkoły Podstawowej – informuje Rubiś.

O Klubie

logoNKP-2

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie roku funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 920 252

e-mail: media@nkp.podhale.pl
tel.: 607 600 291

godziny otwarcia biura: poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki | 10:00-16:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak: 788 586 135

© Copyright NKP Podhale