Akademia NKPPierwsza drużynaSMSŚrodowisko piłkarskie w Nowym Targu coraz mocniej naciska na rozbudowę infrastruktury

19 grudnia 2020

hala pneumatyczna wewnatrz2

Wraca m.in. temat budowy zadaszenia – w postaci specjalistycznego balonu – boiska piłkarskiego przy Miejskiej Hali Lodowej.

Tekst: Maciej Zubek

Z inicjatywy władz Nowotarskiego Klub Piłkarskiego Podhale na biurko m.in. burmistrza miasta oraz szefowej Komisji Sportu, Turystyki i Promocji miasta Nowy Targ trafiło pismo z wnioskiem o wykonanie powyższej inwestycji wraz z wymianą nawierzchni na sztuczną trawę wysypaną granulatem korkowym.

Autorzy pisma argumentują to jako konieczność do dalszego rozwoju piłki nożnej w Nowym Targu, która cieszy się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców.

W piśmie czytamy m.in.

(…) w Nowym Targu potrzeba takiego obiektu jest jak najbardziej uzasadniona. Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale” Nowy Targ na ten moment prowadzi szkolenie dla 350 dzieci z terenu Nowego Targu. Ponadto Klub NKP Podhale z racji udziału z Programie Certyfikacji Klubów PZPN otrzymał Złotą Gwiazdkę i tutaj wymogi nakładają na Klub restrykcyjne zasady organizacji treningów a tym samym konieczność dostępności do większej ilości obiektów sportowych których na ten moment brakuje w Mieście. Założenia w/w prowadzonego szkolenia już teraz powodują występowanie bardzo dużo problemów organizacyjnych związanych z dostępnością obecnych obiektów miejskich. Szkolenie dzieci prowadzi również Szkółka Piłkarska Górale, która również uczestniczy z Programie Certyfikacji PZPN Brązowa Gwiazdka i prowadzi szkolenie blisko 100 dzieci. Należy również zaznaczyć dużą liczbę grup piłkarskich amatorskich gdzie w rozgrywkach pod Patronatem Burmistrza Miasta uczestniczy 16 drużyn tj. ok 320 zawodników (…)

Wnioskodawcy proponują aby inwestycje wykonać w ramach programu Ministerstwa Sportu, gdzie zostały zabezpieczone na ten cel środki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. W edycji 2020, która już została rozstrzygnięta powstanie 12 obiektów. Jego celem jest stworzenie warunków do całorocznego treningu oraz szkolenia piłkarskiego. Program jest elementem szerszej rządowej koncepcji dotyczącej rozwoju piłki nożnej w Polsce.

Władze miasta z wnioskiem zapoznały się podczas czwartkowego posiedzenia Komisji.

– Temat jest na pewno ciekawy, ale wymaga dyskusji w szerszym gronie m.in. w obecności władz wszystkich klubów i stowarzyszeń z terenu naszego miasta, które mogły korzystać z tego typ obiektu. Jest wiele spraw, które trzeba skrupulatnie przeanalizować pod kątem tego typu inwestycji. Myślę, że początkiem nowego roku uda mi się takie robocze spotkanie zorganizować – podkreśla przewodnicząca Komisji Sportu i Turystyki, Katarzyna Wójcik, która zaznacza, że szansę na to, że ewentualne rozpoczęcie inwestycji nastąpi już w 2021 roku są znikome. – Oczywiście nie twierdzę definitywnie, że jest to niemożliwe, ale biorąc pod uwagę obecną sytuację pandemiczną, są inne priorytety – uważa Wójcik.

O Klubie

logoNKP-2

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie roku funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 920 252

e-mail: media@nkp.podhale.pl
tel.: 607 600 291

godziny otwarcia biura: poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki | 10:00-16:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak: 788 586 135

© Copyright NKP Podhale