Akademia NKPSMSStypendia wręczone

7 grudnia 2022

W siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Nowym Targu miała miejsce uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Stypendia wręczała Pani Halina Cymer Małopolska Wicekurator Oświaty i Starosta Nowotarski Krzystof Faber.

– Życzę, żebyście osiągnęli sukces i potrafili być dobrymi ludźmi. Żeby was świat nie pociągnął tym, co łatwe i przyjemne, a – złudne – mówił starosta nowotarski Krzysztof Faber.

– Jeśli chcesz kogoś zapalić, sam musisz płonąć – cytował słowa Janusza Korczaka Władysław Filar, który, gratulując młodzieży, podobnie jak kuratorka podkreślał rolę rodziców i nauczycieli.

Z kolei Krzysztof Faber – nawiązując do otwarcia nowego skrzydła nowotarskiej szkoły muzycznej – mówił o konieczności inwestowania w oświatę: – Mamy bardzo zdolną młodzież, wszechstronnie się rozwijającą. Edukacja jest ważna i należy w nią inwestować.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów to szczególne wyróżnienia. Przyznaje się je uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach – wyniki co najmniej dobre.

W tym roku wyróżniono ucznia naszej szkoły Karola Gawlaka z klasy III.

O Klubie

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

 

 

 

 

Media Społecznościowe

NKP Podhale Nowy Targ

nkppodhale

NKP Podhale TV

 

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 920 252

e-mail: media@nkp.podhale.pl
tel.: 607 600 291

godziny otwarcia biura:

poniedziałek – piątek   8:00-14:00

kierownik pierwszej drużyny:
Adam Gubała

© Copyright NKP Podhale