Pierwsza drużynaTrenerze Pawle – dziękujemy!

12 stycznia 2021

Wraz z rozpoczęciem przygotowań do rundy wiosennej nastąpiła zmiana na stanowisku drugiego trenera pierwszej drużyny. Trenera Pawła Kucka zastąpił trener Maciej Gadowski, pracujący do tej pory w Akademii.

Paweł Kucek NKP Podhale
 

Trener Paweł Kucek dołączył do zespołu dokładnie rok temu, gdy funkcję pierwszego trenera obejmował Marcin Zubek. Pochodzący z naszego regionu szkoleniowiec szybko zaaklimatyzował się w Klubie i rozpoczął owocną współpracę ze sztabem III-ligowego Podhala.

W tym czasie zespół świetnie przepracował zimę 2020, przygotowując się do startu rundy wiosennej, którą rozpoczęliśmy od zwycięstwa 3:2 z KSZO Ostrowcem, po którym to rozgrywki zostały zawieszone, a następnie odwołane wskutek pandemii, co ostatecznie dało nam 8. miejsce w tabeli. Z kolei w rundzie jesiennej obecnego sezonu drużyna zdobyła 31 punktów w 20 meczach i plasuje się na 9. lokacie. Co również warte zauważenia, NKP Podhale, w czasie gdy trener Kucek był asystentem trenera Zubka, awansowało do 1/32 finału Pucharu Polski, w którym zmierzyło się z ekstraklasową Pogonią Szczecin.

Trenerowi było dane przepracować więc 2 rundy, ale tylko jedną pełną, co jednak nie umniejsza jego wkładu w rozwój zespołu oraz poświęcenia i pracowitości, jakie charakteryzowały jego pracę. Za to wszystko dzisiaj dziękujemy!

Chciałbym przede wszystkim podziękować trenerowi Pawłowi za współpracę, którą oceniam bardzo dobrze. Żałuję, że nie może być kontynuowana, ale takie jest życie, a podjęte decyzje trzeba uszanować. Sam dobrze wiem, ile funkcja asystenta wymaga poświęcenia, pracowitości i lojalności, a tak właśnie do tej pracy podchodził Trener Paweł. Można powiedzieć, że  rozumieliśmy się bez słów. Przez miniony okres współpracy musieliśmy radzić sobie z wieloma czynnikami niezależnymi od nas, więc tym bardziej doceniam i szanuję ten czas, bo wiele nas nauczył. Jestem przekonany, że nasze drogi jeszcze się zejdą, dlatego nie mówię żegnam, a do zobaczenia Trenerze! – podsumował roczny okres współpracy pierwszy trener Podhala, Marcin Zubek.

O Klubie

logoNKP-2

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie roku funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 920 252

e-mail: media@nkp.podhale.pl
tel.: 607 600 291

godziny otwarcia biura: poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki | 10:00-16:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak: 788 586 135

© Copyright NKP Podhale