Pierwsza drużynaWspomnienia. Dziękujemy trenerowi Mateuszowi!

23 stycznia 2021

Po 2,5 sezonu pracy w NKP Podhale, trener bramkarzy Mateusz Wójcik opuszcza szeregi sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny. Był też trenerem odpowiedzialnym za szkolenie bramkarzy w Akademii. Od rundy wiosennej obecnego sezonu przenosi się do Rzeszowa, gdzie będzie członkiem sztabu I-ligowej Resovii Rzeszów.

Do Podhala trener Wójcik przeszedł z Piasta Gliwice, gdzie trenował zespół juniorów do lat 19. Stanowisko trenera bramkarzy obejmował za czasów Dariusza Mrózka i największego sukcesu w historii klubu (2. miejsce w III lidze). W sztabie trenera Dariusza Mrózka pracował przez okres 52 spotkań, później współpracował z obecnym szkoleniowcem pierwszej drużyny – Marcinem Zubkiem (22 mecze).

Sztab szkoleniowy NKP Podhale
 

Współpracę z Mateuszem Wójcikiem jako trenerem bramkarzy w NKP Podhale Nowy Targ wspominam jako wręcz perfekcyjną. Wynikało to oczywiście z faktu, że jego wiedza z zakresu trenowania i przygotowania mentalnego zawodnika na pozycji bramkarza była i jest na najwyższym poziomie, co pomagało nam szybko dogadywać się w kwestiach przygotowania treningu. Miałem do niego przez cały ten okres pełne zaufanie i o formę naszych bramkarzy byłem spokojny. Pamiętam, że początki naszej pracy, jeśli chodzi o wyniki drużyny, nie były najlepsze, ale Mateusz cały czas przekonywał, że trzeba być cierpliwym i konsekwentnym, dalej spokojnie robić swoje, a efekty tego będą widoczne (trochę racji miał 😊). Był dobrym duchem naszego sztabu ze specyficznym i bardzo inteligentnym poczuciem humoru. Określiłbym go mianem „pozytywnie zakręconego” w wielu dziedzinach życia, nie tylko w piłce nożnej. Oczywiście cały czas utrzymujemy kontakt na gruncie prywatnym i co jakiś czas udaje nam się wypić wspólnie kawę i powspominać dobre czasy. Z tego miejsca chciałbym Mateuszowi serdecznie pogratulować sportowego awansu, bo w pełni na niego zasłużył swoją ciężką i sumienną pracą i życzyć mu dalszych sukcesów – podsumował były trener Podhala, Dariusz Mrózek.

Muszę się powtórzyć, podobnie jak trenerowi Pawłowi, chciałbym również podziękować trenerowi Mateuszowi. Była to dla mnie przyjemność pracować przez te 2,5 roku z bardzo dobrym fachowcem, ale i przede wszystkim dobrym człowiekiem. O tej współpracy niech świadczą statystyki, one są najlepszym podsumowaniem. Żałuję, że nasza współpraca nie może być kontynuowana, ale szanuję decyzję, takie jest życie. Życzę Trenerowi Mateuszowi powodzenia w dalszej karierze trenerskiej i jestem przekonany, że nasze drogi jeszcze się zejdą, dlatego kolejny raz mówię: do zobaczenia Trenerze – powiedział aktualny trener pierwszej drużyny, Marcin Zubek.

Trener Mateusz Wójcik był mocno związany ze szkoleniem bramkarskiej młodzieży w nowotarskim Podhalu, a w pierwszej drużynie bardzo mocno stawiał na bramkarzy-młodzieżowców. Współpracę z nim bardzo dobrze wspominają golkiperzy pierwszego zespołu, którzy bardzo dużo mu zawdzięczają. Najdłużej przyszło mu pracować z Mateuszem Szukałą.

Mateusz Szukała nKP Podhale

Mateusz Szukała podczas meczu decydującego o awansie do II ligi (Stal Rzeszów vs NKP Podhale)

Żadne słowa nie wyrażą tego, jak bardzo jestem wdzięczny trenerowi Mateuszowi. Za nami masa czasu spędzona na wspólnych treningach i mnóstwo dobrych chwil. Aż nie wiem, co powiedzieć… Trener Wójcik to wspaniały człowiek i świetny trener. Z tego miejsca chcę mu więc z całego serca podziękować za ukształtowanie mnie jako zawodnika, za wiele cennych rad i naprawdę świetny czas, który za nami. Nie ma mnie już w Klubie, podobnie jak teraz odchodzi trener Mateusz, ale cały czas wspominam minione lata z wielkim sentymentem i mam nadzieję, że w przyszłości nasze drogi jeszcze się zejdą i będę miał przyjemność obywać z nim treningi – wspomina z kolei Mateusz Szukała, bardzo długo numer jeden między słupkami NKP.

Teraz przed trenerem kolejne wyzwania. W rundzie wiosennej będzie trenerem bramkarzy w I-ligowej Resovii Rzeszów. Mamy nadzieję, że i tam czeka go wiele dobrych chwil oraz liczne sukcesy szkoleniowe!

Trener Mateusz Wójcik
Trener Mateusz Wójcik

W imieniu Zarządu dziękuję trenerowi Wójcikowi za współpracę, zarówno przy pierwszej drużynie, jak i piastowanie funkcji trenera bramkarzy całej Akademii. Myślę, że był to owocny czas dla obu stron. Teraz pozostaje mi tylko życzyć powodzenia w nowym zespole i wszystkiego dobrego na dalszej drodze trenerskiej kariery – podziękował z kolei Prezes NKP Podhale, Michał Rubiś.

Na koniec więc, raz jeszcze, trenerze – D Z I Ę K U J E M Y!

O Klubie

logoNKP-2

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie roku funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 920 252

godziny otwarcia biura: poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki | 10:00-16:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak: 788 586 135

© Copyright NKP Podhale