Pierwsza drużynaTwierdza Sieniawa wciąż niezdobyta

18 października 2020

W 15. kolejce spotkań rozgrywek o mistrzostwo grupy IV 3 ligi piłkarze Podhala Nowy Targ przegrali 1:2 wyjazdowe spotkanie z niepokonaną jeszcze w tym sezonie drużyną Sokoła Sieniawa. Co warte podkreślenia na swoim boisku Sokół nie znalazł pogromcy od 5 maja 2019 roku.

Fot. i tekst: Maciej Zubek

Z przyczyn osobistych w Sieniawie nie pojawił się szkoleniowiec Podhala Marcin Zubek. Zastępował go jego asystent Paweł Kucek. W składzie zabrakło też Michała Nawrota (choroba) i Mateusza Mianowanego (pauza za kartki)

Pierwsza połowa zdecydowanie dla gospodarzy i to też znalazło przełożenie na wynik. W 7 min po strzale Bartosza Graszy nowotarżan uratował jeszcze słupek, ale w 19 min ten właśnie zawodnik Sokoła otworzył wynik meczu. Pokonał Macieja Styrczule uderzeniem z 8 metra, po wcześniejszym złym wybiciu piłki przez nowotarskich obrońców. W między czasie Podhale dwukrotnie zagościło w polu karnym Sokoła. Najpierw na przebój poszedł Damian Lepiarz, ale w kluczowym momencie za daleko wypuścił sobie piłkę i ta padła łupem Mateusza Zająca. Z kolei parę chwil później uderzenie Michała Grunta trafiło tylko w boczną siatkę. To tak naprawdę były jedyne groźne akcje jakie w pierwszej połowie udało się stworzyć Podhalu. Minutę przed przerwą Sokół podwyższył prowadzenie. Podanie z głębi pola przejął w „szesnastce” Amerykanin Daquan King i przytomnie uderzył do bramki, nad wybiegającym z niej Styrczulą.

Druga połowa zaczęła się wyśmienicie dla Podhala. Już w pierwszej ofensywnej akcji nowotarżan faulowany w polu karnym Sokoła był Maciej Tonia, a „jedenastkę” wykorzystał Dawid Dynarek. Gol kontaktowy dla nowotarżan specjalnie nie zmienił jednak obrazu gry. W kolejnych fragmentach dalej to bowiem do gospodarzy należała inicjatywa. Ci mieli jednak problemy ze skutecznością. W 81 min jedną ze swoich nielicznych szans w tym meczu miało Podhale. Julisz Molis przy próbie oddania strzału z 8 metra został jednak zblokowany przez obrońców. Jeszcze w doliczonym czasie nowotarżanie mieli rzut wolny na 30 metrze przed bramką gospodarzy. W pole karne gospodarzy powędrował nawet Styrczula, ale nie przyniosło to zamierzonych korzyści.

Sokół Sieniawa – NKP Podhale Nowy Targ 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Grasza 19, 2:0 King 44, 2:1 Dynarek 47 z karnego.

Sokół: Zając ŻK – Kitliński ŻK (76 Kasperkowicz), Jędyras, Purcha,  Burka,  Lis ŻK,  Majda, Grasza, Mazurek, Kowalczyk, King (46 Pikiel).

Podhale: Styrczula – Smoleń, Lewiński ŻK, Wajsak, Tonia – Mizia (72 Gill), Janiczak (72 Skórski), Dynarek ŻK, Grunt (62 Mrówka), Misiura (62 Molis) – Lepiarz.

Sędziował Jakub Pych.

Mecz bez udziału publiczności.

O Klubie

logoNKP-2

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie roku funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 920 252

godziny otwarcia biura: poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki | 10:00-16:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak: 788 586 135

© Copyright NKP Podhale