Akademia NKPUdany występ orlików na turnieju w Nowym Sączu

17 kwietnia 2023

Pracowity weekend mieli zawodnicy z rocznika 2013 i 2014, którzy wzięli udział w mocno obsadzonym turnieju eliminacyjnym Sokolik CUP, rozgrywanym na obiektach Dunajca Nowy Sącz.

W sobotę rozegraliśmy 5 spotkań w grupie eliminacyjnej z zespołami: AP Sanok, Krakus Nowa Huta, WRS Rzeszów, FA Stalowa Wola oraz Partizant Bardejov. Chłopcy w pierwszym dniu spisali się rewelacyjnie. Ostatni mecz nieznacznie przegrany z drużyną Stalowej Woli 0:1 zadecydował o tym że nie zajęliśmy pierwszego miejsca w grupie i ostatecznie w sobotę uplasowaliśmy się na 3 lokacie. Brakło troszkę szczęścia i koncentracji. Ostatecznie po niedzielnych zmaganiach z drużynami Hutnik Kraków, Limanovia, Aserek Team, VIVO Krosno, Sandecji Nowy Sącz zajęliśmy w stawce 36 zespołów bardzo dobre 18 miejsce.

Chłopcy zrobili ogromny progres w grze zespołowej oraz umiejętnościach indywidualnych. Jeszcze rok temu nie bylibyśmy w stanie równorzędnie rywalizować z większością zespołów obecnych na turnieju. Większość meczy stała na bardzo wysokim poziomie oraz była bardzo wyrównana. Nasza drużyna potrafi z każdym wygrać ale też z każdym przegrać…taki to już urok futbolu dziecięcego. To kolejne cenne doświadczenie dla naszych zawodników które przyniesie progres w najbliższej przyszłości – podsumował trener zespołu Krzysztof Leśniakiewicz, któremu w pierwszym dniu asystował też Sebastian Świerzbiński.

Skład zespołu: Marcel Tynus, Bartosz Wójciak, Patryk Wójciak, Kacper Zubek, Kyrylo Shuchr, Michał Leśniakiewicz, Igor Leśniakiewicz, Leon Garb, Alan Świerzbiński, Daniel Kwiatkowski, Tomasz Słowakiewicz, Sebastian Hrydziuszko,

A już w najbliższy weekend podopieczni trenera Krzysztofa Leśniakiewicza wezmą udział w kolejnym mocno obsadzonym turnieju Bielik Cup.

O Klubie

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

 

 

 

 

Media Społecznościowe

    nkppodhalenowytarg

   nkppodhale

   nkppodhaletv

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 922 015

e-mail: media@nkp.podhale.pl
tel.: 607 600 291

godziny otwarcia biura:

poniedziałek – piątek   8:00-14:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak

© Copyright NKP Podhale