IMG 9045

Autor: Maciej Zubek / podhaleregion.pl

25 zawodników wyselekcjonowanych z grupy ponad 50, którzy nadesłali swoje zgłoszenia, wzięło udział w test meczu zorganizowanym przez Nowotarski Klub Piłkarski Podhale.

Zjawili się zawodnicy z różnych części Polski. Mała czeęść z nich zaliczyła epizody w klubach II i III ligowych. Zdecydowana większość, dotychczas występowała w niższych klasach rozgrywkowych.  Był też jeden Kolumbijczyk, znany z występów w Klubie Sportowym Zakopane. Zresztą był on najstarszy zawodnikiem spośród wszystkich testowanych. Najmłodszy liczył zaś zaledwie 15 lat.

Zawodników podzielono na dwa zespoły. Grano 2 razy po 45 minut. Sztab trenerski Podhala mecz oglądał z wysokości trybun. Dodatkowo spotkanie nagrywane było na video.

– Była to druga edycja test meczu którego jako klub NKP Podhale i jako sztab pierwszego zespołu organizowaliśmy. Naszym celem było przedewszystkim to, by dać szansę pokazania się zawodnikom w perspektywie gry w pierwszym zespole naszego klubu. Myślę że na dzisiajj za wcześnie jeszcze na ocenę, ale na pewno z tego grona, ktoś do nas dołączy w trakcie okresu przygotowawczego. Chciałbym podziękować wszystkim zainteresowanym, było ich naprawdę sporo, niestety nie mogliśmy zobaczyć każdego. Tym którym się nie udało życzymy powiedzenia i zapraszamy w kolejnych odsłonach – powiedział trener Podhala, Marcin Zubek 

IMG 9016
Co zaś tyczy się pierwszego zespoł, to miniony tydzień stał pod znakiem testów: wytrzymałościowych, szybkościowych, a także testów mocy i testów funkcjonalnych. Zakończyły się one w piątek i teraz zawodnicy dostali wolne. Do treningów wrócą 7 stycznia.

W okresie przygotowawczym nowotarżanie zagrają 9 meczów sparingowych. Zmierzą się w nich z: Podbeskidziem II Bielsko Biała (16.01 – dom), Wierchami Rabka (23.01 – dom), Sokołem Słopnice (27.01 – dom), Hutnikiem Kraków (30.01 – wyjazd), LKS Goczałkowicami (6.02 – dom), Cracovia II Kraków (10.02 – wyjazd), Popradem Muszyna  (13.02 – dom), Ruchem Chorzów (17.02 – dom)  i Górnikiem II Zabrze (20.02 – wyjazd). Dodatkowo 6 marca – kiedy nowotarżanie pauzują w lidze – zagrają mecz kontrolny z Garbarnią Kraków.

Runda wiosenna ma rozpocząć się już 27 lutego.