Aktualności Pierwsza DrużynaPierwsza drużynaMecz sparingowy. Z Polonią na remis

2 lutego 2022

W trzecim meczu kontrolnym zremisowaliśmy 1:1 z grającą również na poziomie 3 ligi, Polonią Warszawa. 

NKP Podhale Nowy Targ – Polonia Warszawa 1:1 (0:0)

Bramki: Sobek 110 – Piątek 112.

Podhale: Rędzio – Kapuściński, Broda, Żołądź – Serafin, Lech, Furtak, Janso – Surmiak, Płatek, Szynka oraz Maciej Styrczula, Bodziuch, Mikołaj Styrczula, Kędziora, Kowalski, Szczepański, Zgierski, Kaim, Ustupski, Sobek oraz dwaj testowani.

W pierwszej wersji mecz miał odbyć się w Nowym Targu, ale ze względu na zły stan nawierzchni Stadionu Miejskiego, rozegrano go na sztucznym, zadaszonym boisku w Szalowej.

Grano dwa razy po 60 minut. Po 110 minutach bez goli prowadzenie objęło Podhale po golu wypracowanym przez dwójkę młodych zawodników. Uderzał Wojciech Ustupski, piłka trafiła w słupek, a skuteczną dobitką popisał się Michał Sobek. Dwie minuty później wynik meczu ustalił gracz Polonii Łukasz Piątek.

Trener Podhala Szymon Grabowski desygnował do gry 23 zawodników. W tej grupie była dwójka testowanych graczy, co do których w najbliższym czasie zapadnie decyzja co do ich przydatności w zespole.

Z powodów zdrowotnych brakowało z kolei m.in. Michała Gałeckiego, Mateusza Mianowanego oraz Olafa Nowaka.

Przede wszystkim cieszę się, że wreszcie mogliśmy odbyć jednostkę treningową, bo ostatnimi czasy mamy to bardzo utrudnione. Fajnie też że udało się zagrać dwa razy po 60 minut. Każdy zawodnik myślę, spędził na boisku optymalny, jak na ten moment przygotowań, czas. Szczególnie w pierwszej połowie mecz mógł się podobać. Toczył się na dużej intensywności. Ogólnie spotkanie miało różne fazy, z przewagą raz jednej, raz drugiej drużyny. Szkoda, że nie udało się dowieźć zwycięstwa. Straciliśmy gola po serii prostych, juniorskich błędów, które wcale nie przytrafiły się naszym młodym zawodnikom. Podsumowując: wartościowy sparing z mocnym rywalem – ocenił szkoleniowiec Podhala.

O Klubie

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

 

 

 

 

Aktualności

Media Społecznościowe

NKP Podhale Nowy Targ

nkppodhale

NKP Podhale TV

 

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 920 252

e-mail: media@nkp.podhale.pl
tel.: 607 600 291

godziny otwarcia biura:

poniedziałek – piątek   8:00-14:00

kierownik pierwszej drużyny:
Adam Gubała

© Copyright NKP Podhale