Akademia NKPSMSZacięte pojedynki, udane sparingi i śnieżne warunki!

2 lutego 2021

W ubiegły weekend większość grup młodzieżowych Naszej akademii rozegrała turnieje oraz sparingi. Rozegrane spotkania pozwolą optymalnie przygotować się do nadchodzących rozgrywek, poprzez dostarczenie informacji dla trenerów o aktualnej dyspozycji danej drużyny. Co warte podkreślenia, wszystkie potyczki sportowe zostały rozegrane przede wszystkim w bezpiecznej atmosferze bez narażenia zdrowia zawodników na działanie wirusa. Zacięta walka, dużo uśmiechu i sportowej złości – poczytajcie sami jak to było!

 

Drużyny skrzatów

30.01 na hali ZST w Nowym Targu obyła się gra kontrolna najmłodszych grup Akademii. Zawodnicy przez pełne 60 minut rywalizowali między sobą w przyjaznej atmosferze. Chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony i przez cały czas byli zaangażowani w grę. Nasi najmłodsi adepci futbolu rozegrali mega zacięty pojedynek ze swoim „trochę 😁” starszymi rówieśnikami. Pod bramkami ale też poza nimi dosłownie kotłowało się. Dużo uśmiechu, zabawne sytuacje oraz wiele bramek i integracja dzieciaków to nadrzędne cele, które towarzyszyły weekendowym zmaganiom. Oczywiście mecz zakończył się wysokim remisem 44 do 44 co świadczy o mega ofensywnym ustawieniu obydwu drużyn 😁. Trener I drużyny seniorów już ma nie lada orzech do zgryzienia 😎😁 – tak ofensywny futbol i tylu napastników zmusza do myślenia…😁👍 Mogliśmy usłyszeć od trenerów Marcina Czajkowskiego oraz Krzysztofa Leśniakiewicza.

 

 

 

 

Juniorzy starsi – Polonia Przemyśl juniorzy 9:0 ( 4:0) 
Bramki – Sobek x 4, Styrenczak, Szczepański, Trybula , Krzyżak , Florek

Skład – Dunaj , Szczepański , Giełczynski ( Czubiak), Bodziuch, Baraściak, Sobek (Miranda), Wójcik, Florek (Trybuła), Styreńczak, Ptak (Kozak), Krzyżak (Narkowicz)
Mecz pod naszą pełną kontrolą. Przez większość sparingu mogliśmy przetestować atak pozycyjny na połowie przeciwnika i zrealizować ustalone cele. Momentami na zmrożonym boisku wyglądało to bardzo fajnie. – podsumował trener Sebastian Świerzbiński

 

 

 

 

 

NKP Podhale Nowy Targ – MKS Limanovia Limanowa 3:2 ( 0:2)
Bramki: Janeczek 2x, Woś
Trzeci już mecz sparingowy w wykonaniu zawodników z rocznika 2006.
Wcześniejsze mecze kontrolne kończyły się następującymi wynikami z Iglopolem Dębica wygrana 2:1 oraz porażka z juniorami młodszymi NKP 2:3.
Mecz z Limanovią przez pierwsze 20 minut był wyrównany, jednak dwie szybko zdobyte bramki przez Limanovię zasiały sporo zwątpienia w nasze poczynania. Druga połowa to już zdecydowana przewaga naszego zespołu, zagrali w niej zawodnicy którzy w rozgrywkach ligowych byli podstawowymi zawodnikami zespołu. W tej części gry zdecydowanie lepiej realizowaliśmy założenia przedmeczowe, głównie dlatego, dłużej potrafiliśmy utrzymać się w posiadaniu piłki, ale też dobrze wyglądała nasza gra bez piłki „zarówno w ofensywie jak i defensywie” 😊 . Poza trzema bramkami w tej części gry mieliśmy jeszcze przynajmniej 2 klarowne sytuacje pod bramką przeciwnika. – tak opowiedział nam o tym wydarzeniu sportowym trener Konrad Dygoń. Ponadto warto podkreślić iż w sobotę panowały trudne warunki pogodowe, do takiego stopnia iż zawodnicy grali przy śnieżnym akompaniamencie!

 

 

 

 

 

 

 

Trampkarz 2007/2008, NKP – SMS Żywiec 1:2 (1:0)
Pierwszy sparing w tym roku, z mocnym zespołem posiadającym oba zespoły trampkarzy w I lidze śląskiej. Mecz o 2 zupełnie różnych obliczach. Do momentu przebywania na boisku wyjściowego składu mecz zdecydowanie pod naszą kontrolą. Dobra realizacja obrony średniej i niskiej oraz działań w fazie przejściowej OA. Dużym problemem była skuteczność w fazie finalizacji, przez co zdobywamy tylko 1 bramkę, mimo kilku świetnych sytuacji strzeleckich. Początek drugiej połowy to dalsza dominacja zespołu. Po zmianach kontrolę nad meczem zaczął przejmować przeciwnik, ostatnie 10 minut to ich totalna dominacja, co pozwoliło na odrobienie strat i zdobycie zwycięskiej bramki w ostatniej minucie meczu. – ten „rąbek” tajemnicy odnośnie wspomnianego spotkania uchylił nam trener Maciej Gadowski.

Bramka dla NKP: 20’ Bartłomiej Truty, as. Paweł Suwada
Bramki dla rywali: 72’ Adam Ciućka, 80’ Dawid Tabacarz

NKP: Gacek (65. Lichosyt)- Mastalski (60. Domin), Zawodnik testowany, Wyrostek (75. Kępa), Misiura (55. Lenart), Suwada (41. Biernat), Chowaniec (41. Nycz), Truty (60. Żulewski), Zawodnik testowany (41. Ujwary), Hreśka (55. Zawodnik testowany), Dziedzic (60. Waksmundzki)

 

 

 

 

 

 

O Klubie

logoNKP-2

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie roku funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 920 252

e-mail: media@nkp.podhale.pl
tel.: 607 600 291

godziny otwarcia biura: poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki | 10:00-16:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak: 788 586 135

© Copyright NKP Podhale