SMSTuż za podium

3 grudnia 2023

Drużyna juniora młodszego przez 3 dni rywalizowała w turnieju Podhale Cup dla rocznika 2007, w którym ostatecznie zajęła 4 miejsce w gronie 14-stu zespołów.

W grupie zajęliśmy 1 miejsce, na co złożyło się 5 zwycięstw i 1 remis. Wyszliśmy bezpośrednio do półfinału, w którym czekał na nas Olympic Wrocław. Mecz bardzo wyrównany, rozgrywany na dużej intensywności, z lepszymi jednak sytuacjami do zdobycia bramki dla nas. Gdy wydawało się, że mecz rozstrzygną rzuty karne w ostatniej sekundzie z rzutu rożnego tracimy bramkę i niestety przegrywamy 0:1. W meczu o 3 miejsce przyszło nam zmierzyć się z bardzo dobrą drużyną Skry Częstochowa. W tym meczu to jednak przeciwnik dyktował warunki gry, był zespołem lepszym, dłużej utrzymującym się przy piłce i stwarzającym sobie dogodniejsze sytuacje do zdobycia bramki. Jednak do ostatniej minuty utrzymywał się bezbramkowy rezultat. Podobnie jak w półfinale bramkę tracimy w ostatniej akcji meczu i przegrywamy walkę o brąz 0:1.

Generalnie przez 3 dni rywalizowaliśmy w ciężkich warunkach, intensywne opady śniegu, sprawiły iż na boisku sporo było przypadku i chaosu. Dobrze jednak odnaleźliśmy się w tej sytuacji, o czym świadczą rezultaty w grupie. Czujemy jednak spory niedosyt, bo liczyliśmy na zwycięstwo w całym turnieju. Fajnie, ze udało nam się zagrać w tak licznym gronie (20-stu zawodników w tym dwóch z rocznika 2009: Filip Galica i Maksymilian Mrowca). Jest trochę złości i rozczarowania, zwłaszcza po tym półfinałowym meczu gdzie nie byliśmy zespołem słabszym, ale jak to mówią „co nas nie zabije, to nas wzmocni”.

W turnieju udział wzięli:
Bramkarze: Stańczuk i Dzioboń
Obrońcy: Pątko, Kowalczyk K, Opioła, Chowaniec, Zalewski, Galica, Mrowca, Kowalczyk M, Skwarek
Pomocnicy: Truty, Sowa, Łukasz M, Lizak, Kaszycki
Napastnicy: Wojtas, Kluś, Zwierz i Łukasz A

O Klubie

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

 

 

 

 

Media Społecznościowe

    nkppodhalenowytarg

   nkppodhale

   nkppodhaletv

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 922 015

e-mail: media@nkp.podhale.pl
tel.: 607 600 291

godziny otwarcia biura:

poniedziałek – piątek   8:00-14:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak

© Copyright NKP Podhale