Akademia NKPRocznik 2012 na turnieju API Cup Zakopane

15 kwietnia 2024

Podopieczni trenerów Krzysztofa Leśniakiewicza i Mateusza Rozmusa przez trzy dni rywalizowali w Zakopanem na turnieju API Cup 2024! Finalnie na 30 drużyn uplasowali się na miejsce 13, zwyciężając w rozgrywkach „Ligi Europy”

Komentarz trenera Krzysztofa Leśniakiewicza.

W piątek rozgrywki rozpoczęliśmy od rywalizacji w grupie eliminacyjnej. Pierwszy mecz remisujemy z Stal Stalowa Wola 0:0. Czujemy jednak spory niedosyt ponieważ nie wykorzystaliśmy dwóch stuprocentowych okazji. W kolejnym spotkaniu wygrywamy 1:0 z Lokomotivem Trnawa, ale to zwycięstwo okupiliśmy kontuzją dwóch naszych zawodników. Proste błędy kosztowały nas porażkę w meczu numer trzy z Akademią Jaworzno. Awans do „Ligi Mistrzów” był jednak w naszych rękach. Musieliśmy zwyciężyć z AP Gol Nowy Sącz. Niestety to był mecz zmarnowanych szans z naszej strony i małej kontrowersji w samej końcówce kiedy zdobyliśmy gola, ale został on nieuznany przez sędziego, zdaniem którego wznowiliśmy grę bez gwizdka. Ostatecznie remisujemy 1:1 i zajmujemy miejsce 3 w grupie. W sobotę i niedzielę gramy w Lidze Europy i kończymy ją z bilansem 4 zwycięstw i 1 porażki, co daje nam pierwsze miejsce w Lidzi Europy i 13 w klasyfikacji końcowej. Dla nas to kolejne cenne doświadczenie wiemy co w następnej kolejności musimy poprawić w nasze grze. Po raz kolejny pokazujemy swój potencjał – jesteśmy drużyną która potrafi z każdym wygrać…ale też przegrać mecz, grając z gorącą głową. Wszystkie mecze zagraliśmy w nowym ustawieniu – wyglądało to bardzo dobrze, również motorycznie jesteś bardziej zadowolony z chłopców. Wykonali kawał dobrej roboty. Należą się im gratulacje !

Skład: Konopka Franek, Leśniakiewicz Wojtek, Niesyczyński Cyprian, Żółtek Igor, Ziemianek Kuba, Bogusz Leon, Szkaradziński Szymon, Suski Kuba, Darowski Antek, Kruk Maciek, Pietras Igor, Rozmus Sebastian, Strycharz Hubert, Pajerski Patryk, Bukański Aleks, Dzielski Jasiek, Lubiński Ksawery

O Klubie

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

 

 

 

 

Media Społecznościowe

    nkppodhalenowytarg

   nkppodhale

   nkppodhaletv

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 922 015

e-mail: media@nkp.podhale.pl
tel.: 607 600 291

godziny otwarcia biura:

poniedziałek – piątek   8:00-14:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak

© Copyright NKP Podhale