Aktualności Pierwsza DrużynaSMSUdany rewanż na Wieczystej. Zostajemy w 3 lidze

10 czerwca 2023

W 33. kolejce spotkań rewanżujemy się Wieczystej Kraków za porażkę sprzed kilku dni w Puchrze Polski. Wygrywamy 2:1 i możemy być już pewni utrzymania!

W pierwszej połowie długo nie zanosiło się na gola, bo i sytuacji ku temu oba zespoły sobie nie stwarzyły. Nadeszła jednak 38. minuta i po krótko rozegranym przez nowotarżan rzucie wolnym do piłki na 20 metrze na wprost bramki Wieczystej dopadł Filip Karmański, oddał mocny strzał i piłka jeszcze po rykoszecie od jednego z zawodników wpadł do bramki tuż przy lewym słupku

Gospodarze mocno weszli w drugą połowę i efekty ich dominacji przyszły w 61. minucie kiedy Hubert Antkowiak precyzyjnie przymierzył z 18 metra! W kolejnych minutach Podhalanie już przede wszystkim starali się kontrolować przebieg spotkania, niemniej w 84. minucie stracili gola za sprawą mocnego i efektownego uderzenia Dawida Lincy.

W końcówce regulaminowego czasu gry i 5. minutach czasu dodatkowego było jeszcze trochę nerwowo, ale koniec końców nowotarżanie utrzymali jednobramkową przewagę do końcowego gwizdka sędziego.

NKP Podhale Nowy Targ – Wieczysta Kraków 2:1 (1:0)
1:0 Karmański 38, 2:0 Antkowiak 61, 2:1 Linca 84
Podhale: Szymajda – Hajdara, Kawula, Chmielenko – Michota, Bezpalec, Karmański, Płatek (86 Rogala), Żołądź (82 Szczepański) – Szynka (90+1 Burzyński), Antkowiak.
Wieczysta: Mikułko – Klimczak, Hoyo Kowalski, Bujak – Bąk, Pałaszewski, Faworow (80 Hebel), Koncewicz-Żyłka (71 Szewczyk) – Głogowski (55 Linca), Torres (71 Kumah), Twarowski (55 Jankowski).
Sędziował: Mateusz Bielawski z Katowice
Żółte kartki: Karmański, Płatek, Bezplaec, Burzyński – Hoyo Kowalski, Koncewicz Żyłka, Głogowski, Favorov